Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

Avustralya hakkında ilginç gerçekler

6 ay önce
159 izlenme
Favorilerime Ekle
Favorilerimden Çıkar
Lütfen bekleyiniz...
Geniş Ekran Dar Ekran
Reklam 100 saniye sonra kapanacak.
Reklamı Geç

Avustralya’daki en büyük mülk Belçika’dan daha büyük. En büyük sığır çiftliği (SA’da bulunan), Isreal’dan daha büyüktür. Avustralya’da 2017’de 16 köpekbalığı saldırısı olmuştur. Avustralya, 23.14 milyon insanla en küçük yerleşim bölgesidir. Avustralya, İngiltere’nin 32 katı büyüklüğündedir, ancak Birleşik Krallık’ın 65 milyonu vardır (Aus’un 3 katı). Avustralya’nın üçte ikisi, aynı zamanda geri dönüş olarak bilinen çölden oluşur. Yağmur ormanı ve dağ da var. Çölde, sıcaklıklar gün içinde 50 dereceye kadar yükselebilir ve geceleri 0’ın altına düşebilir. Avustralyalıların% 85’inden fazlası kıyıda yaşıyor.

Tek yer monotremleri (yumurtlayan memeliler) bulunabilir Avustralya’da. Platypuses monotremes, uzun bir gaga ve ördek gibi perdeli ayaklar, bir su samuru gibi su geçirmez bir kürk ve bir kunduz gibi bir kuyruk ile suda avlanırlar. Avustralya’da kar var ve kışın karla kaplı alan, İsviçre’nin büyüklüğünden daha büyük. Dünyada en çok bulunan 15 yılanın 10’u Avustralya’da ve en zehirli denizanası (Kutu Denizanası) ile sizi dakikalar içinde öldürüyor. Yerli halkın dünyanın en eski kültürü olduğu düşünülür, Avustralya’da 50.000 yıldan fazladır. 21. yüzyılda, Avrupa yerleşiminden bu yana 250’den düşmüş yaklaşık 150 farklı yerli dil vardır. Avustralya’da yaşayanların% 25’inden fazlası yurtdışında doğmuştur. “Avustralya”, bilinmeyen güney adası anlamına gelen “terra australis terra” dan türemiştir. Ausralia’nın başkenti Canberra, yaratıldı çünkü Melbourne ve Sydney hangisinin başkent olması gerektiğine karar veremedi.

Dünyadaki en büyük mercan kayalığı olan büyük havza resifleri, 1000’den fazla balık türüne ve 300 mercan türüne ev sahipliği yapmaktadır. Emu’lar ve Kangurular sadece ileriye ve geriye doğru hareket edemezler. Dünyanın geri kalanının neye inandığının aksine, Avustralyalılar aslında Fosters içmezler ve genellikle barlarda veya şişe dükkanlarında bulamazsınız. Yerli insanlar şimdi Avustralya nüfusunun sadece% 2’sidir. Avustralya, Yeni Zelanda’dan sonra kadınların oy hakkına sahip olmasının ikinci ülkesi iken, ancak 2017’nin sonlarında eşcinsel evliliğini yasallaştırdı. Kangurular kendi boyunun üç katı kadar zıplayabilirler. Bir erkek kanguru bir boomer ve bir dişi bir el ilanı olarak adlandırılır, bir bebek bir joeydir. Avustralya, her yıl yaklaşık olarak bir saksağan saldırısına uğramış olsa da, 2017’de Magpie’yi yılın kuşu olarak seçti.

Dünyanın en büyük altın üreticisi Avustralya’da, WA’da Kargoolie adlı küçük bir kasabada bulunuyor. Bir platypus’un küçük bir köpeği öldürmek için yeterli zehiri vardır. Avustralya eski bir Başbakanı Bob Hawkes, 11 saniyede 2.5 litre bira içmek için dünya rekorunu elinde tutuyor. Dünyadaki en uzun düz yol Avustralya’da ve 146km uzunluğunda. 2011 yılında, yaklaşık 34.000.000 kanguru vardı ve sadece Austrlalia’da bulunabilirler. Avustralya’daki ilk polis memurları iyi davrandılar. Avustralya’nın 10.000’den fazla plajı var.Avustralya’daki en büyük mülk Belçika’dan daha büyük. En büyük sığır çiftliği (SA’da bulunan), Isreal’dan daha büyüktür. Avustralya’da 2017’de 16 köpekbalığı saldırısı olmuştur. Avustralya, 23.14 milyon insanla en küçük yerleşim bölgesidir.

Kullanıcı
Kanalda toplam 260 adet video bulunuyor.
BU VİDEOYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.