Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

Bob Marley hakkında gerçekler

6 ay önce
192 izlenme
Favorilerime Ekle
Favorilerimden Çıkar
Lütfen bekleyiniz...
Geniş Ekran Dar Ekran
Reklam 100 saniye sonra kapanacak.
Reklamı Geç

1. Bob Marley, 6 Şubat 1945’te Jamaika’da Robert Nesta Marley’de doğdu. Babası 50 yaşında beyaz deniz kaptanı, annesi 19 yaşında bir köy kızıydı. Onun karışık arka planı ona “beyaz çocuk” takma adını ve akranlarının alayını kazandı. Onun zorbalığı onun ruhsal büyümesine katkıda bulundu ve onu “Beyaz adamın tarafında ya da siyah adamın tarafında değilim, Tanrı’nın tarafındayım” diyerek ona katkıda bulundu.

2. Çocukken, Marley avuç içlerini okur ve talihsiz doğrulukla servetleri anlatır. Şarkıcı olduktan sonra, hurma okuma türkiye’yi bıraktı.

3. İlk grubu olan Wailing Wailers, Kingston’un Trench Town gecekondu mahallesinde getto hastaları olduklarından dolayı ismini vermişti.

4. Bob Marley ve beraberindekiler, 1976’da bir siyasi kargaşa sırasında bilinmeyen bir silahlı tarafından saldırıya uğradı. O ve karısı mermilerle sıyrılıyorlardı ama iki gün sonra bir gülümsemeyle “Gülümseme Jamaika’sı” için sahneye çıktılar ve kalabalığa bayılıyorlardı.

5. Marley, 21 yaşındayken ölümüne kadar karısı Rita ile evlenmiş olsa da, en azından

Sekiz diğer kadınla 8 diğer çocuk. Doğrulanmamış inanılan sayı 20’ye yakındır.

6. Okuldayken, Bob Marley’in en iyi konusu matematikti. Bir çırak kaynakçı olmak için okulu bıraktı ve bunu bıraktı çünkü bir parça metal gözüne uçtu. Bundan sonra bir şarkıcı oldu.

7. Marley bir kez esrar tutuklanması için tutuklandıktan sonra bir ay hapse girdi. Orada tanıştığı arkadaşlar politik desteklerinin çoğuna ilham verdi.

8. 1973’te Bob, Bruce Springsteen’in yanı sıra Sly ve Family Stone’un açılışını gezdi. Dördüncü gösteriden sonra çok iyi olduğu ve kalabalığın dikkatini ve sevgisini paylaştığı Sylvester Stone tarafından kovuldu.

9. Bob Marley bir gitar, bir futbol topu ve bir bitki tomurcuğu ile gömüldü. Oğlunun Ziggy’ye olan son sözleri “para hayatını satın alamazdı”.

10. No Woman No Cry´un telif hakkı, Jamaika’daki bir çorba mutfağına doğrudan gönderildi. Bob Marley çok fakir büyüdü ama bir kez para kazandıktan sonra arkadaşları ve aileleri için ev satın aldı ve Jamaika’daki birçok fakir insanı destekledi.

Sorular

1. Bob Marley’in ilk adı neydi? (Robert)

2. Onun “Beyaz Çocuk” takma adı neydi? (beyaz bir babası vardı)

3. Marley’in ürkütücü yeteneği neydi? (palm okuma)

4. İlk grubunun adı neydi? (Wailing Wailers)

5. Bunu neden çağırdılar? (onlar getto hastalarıydı)

6. Bob Marley ne zaman çekildi? (1976)

7. İki gün sonra oynadığı konserin adı neydi? (Jamaika’ya gülümse)1. Bob Marley, 6 Şubat 1945’te Jamaika’da Robert Nesta Marley’de doğdu. Babası 50 yaşında beyaz deniz kaptanı, annesi 19 yaşında bir köy kızıydı. Onun karışık arka planı ona “beyaz çocuk” takma adını ve akranlarının alayını kazandı. Onun zorbalığı onun ruhsal büyümesine katkıda bulundu ve onu “Beyaz adamın tarafında ya da siyah adamın tarafında değilim, Tanrı’nın tarafındayım” diyerek ona katkıda bulundu.

Kullanıcı
Kanalda toplam 260 adet video bulunuyor.
BU VİDEOYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.