Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

David Bowie hakkında ilginç gerçekler.

6 ay önce
149 izlenme
Favorilerime Ekle
Favorilerimden Çıkar
Lütfen bekleyiniz...
Geniş Ekran Dar Ekran
Reklam 100 saniye sonra kapanacak.
Reklamı Geç

David Bowie, 8 Ocak 1947’de Brixton’da David Jones’da doğdu ve 10 Ocak 2016’da karaciğer kanserinden 69 yaşında öldü. “Bowie” sahne adı çeşitli nedenlerle ortaya çıktı: Monkees’in baş şarkıcısı Davy Jones o zamanlar geldi ve “Bowie” ye karar verdi, çünkü “nihai Amerikan bıçağı” idi. Bowie, iki büyük İngiliz fahri unvanını reddetti: Komutan ve Kraliçe’den bir Şövalye.

Bowie çok ilginç ve sıradışı bir görünüme sahipti. Çılgın hairdos, gösterişli makyaj, giysi ve ayakkabı ile ince ve çift cinsiyetli. O sadece müzik dünyasının bir simgesi değil, bir bilmecedir. Gözbebekleri, sürekli olarak genişlemiş olan çocuğuna götürüldükten sonra gözbebekinin çizildiği bir kız üzerinde 15 yaşındayken küçük bir kavgaya neden olan diğerinden çok daha büyük olan iki farklı gözle hızlı bir şekilde tanınıyor. Görünüşe göre arkadaşının gözleri onun kimliğini şekillendirdiği ve karakterine özgü hale geldiği için.

David Bowie sadece bir şarkıcı değil, aktör ve ressam ve koleksiyoncuydu. Basquiat’taki arkadaşlığı Andy Warhol ve Dünya’ya Düşen Adam’ı uzaylı olarak oynayan Goblin Kralı Labyrinth dahil 28 filmde rol aldı. En sevdiği sanatçılardan bazıları Picasso ve Micheal Ray Charles’dı.

Bowie’nin İngiltere’de bir numaralı single’ı vardı: Space Oddity, Ashes to Ashes, Under Under Pressure (Kraliçe’nin yanında), Lets Dance, Heroes ve Street’te Dans (Mick Jagger ile birlikte). Uzun kariyeri boyunca çok farklı yüzleri vardı. Binbaşı Tom üç şarkıda hedonistik bir astronottu; Thin White Duke ise faşist görüşlere sahip, şık, son derece ince ve şık bir aristokrattı. Ziggy Stardust, “Rise and Ziggy Stardust Güzesi” adlı albümünde yer alan en meşhur alter-egos’dur. Kırmızı başlı, bencil demi-tanrı, “örümcekler” le bir rock yıldızı olma arzusuyla “karışık” bir mesih olmuştur. Mars. Giysileri ve makyajı bir Clockwork Orange ve Wild Boys tarafından etkilendi, ayrıca mime ile de ilgilendi. Bowie daha sonra gazetelere Stardust’ın ego değiştirdiğini “yıllarca beni yalnız bırakmayacağını” söyledi. Tüm bunlar ekşi olmaya başladığı zamandı… Bütün kişiliğim etkilendi. Çok tehlikeli oldu. Aklımla ilgili şüphelerim oldu. ”Aladdin Sane bir başka ünlü ego idi, Ziggy’nin daha fantastik bir versiyonuydu, Aladdin Sane yıldızlığının zirvesinde Stardust’du.

Bowie 750’den fazla şarkı yazdı ve hayatta iken 140 milyon albüm sattığına inanılıyor. Yaklaşık 5,000 kez canlı performans gösterdi. Rolling Stone tarafından tüm zamanların en iyi şarkıcıları listesinde (23) 23. olarak seçildi. Kariyeri boyunca glam-rock, folk-rock, elektronik, ruh – Bowie’nin gözlerinden RnB’ye benzersiz bir şekilde sahip olan çok farklı tarzları vardı. Diğerleri arasında gitar, saksafon, gitar, klavye ve ağız-harp çaldı. En son kaydedilen tek Bing Crosby, o zaman bilmediği Bowie’ydi ve “The Little Drummer Boy / Peace on Earth” adında bir düet seslendirdi. Bowie’nin “The Next Day” albümü hiç kimse bilmeden kaydedildi. bu yüzden bir sürpriz olabilir. Gençken ve uçarken nefret ettiği bir olaydan dolayı çay korkusu vardı.

İlk evliliği Mary Barnett’di ve şu anda bir yönetmen olan bir çocuğu Duncan Zowie Jones vardı . İkinci karısı İman’dı ve 2000 yılında İskenderiye Zahra Jones’la birlikte başka bir çocuğu vardı . Ayrıca Iman’ın frist evliliğinden üvey kızı Zulekha da var.

Bowie zamanının en iyi ve en etkili şarkıcılarından biri olarak kabul edilir ve onun adını ve hayatını kaybetse de, hatırlanacak ve sevinecek.David Bowie, 8 Ocak 1947’de Brixton’da David Jones’da doğdu ve 10 Ocak 2016’da karaciğer kanserinden 69 yaşında öldü. “Bowie” sahne adı çeşitli nedenlerle ortaya çıktı: Monkees’in baş şarkıcısı Davy Jones o zamanlar geldi ve “Bowie” ye karar verdi, çünkü “nihai Amerikan bıçağı” idi. Bowie, iki büyük İngiliz fahri unvanını reddetti: Komutan ve Kraliçe’den bir Şövalye.

Kullanıcı
Kanalda toplam 260 adet video bulunuyor.
BU VİDEOYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.