Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

Döviz Hakkında 10 Eğlenceli Ve Büyüleyici Gerçekler

6 ay önce
170 izlenme
Favorilerime Ekle
Favorilerimden Çıkar
Lütfen bekleyiniz...
Geniş Ekran Dar Ekran
Reklam 100 saniye sonra kapanacak.
Reklamı Geç

İnsan para ile takıntılıdır. Modern dünyada işimizi, oyunumuzu ve arkadaşlarımızla ve aile üyelerimizle olan etkileşimlerimizi belirler. Bizim çok hayatta kalmamız ona bağlı. Paradan bahsederken endişe ve strese neden olabilir (bu konuyla ilgili tartışmalar, bir üniversite çalışmasına göre boşanmanın en önemli göstergesidir ), bize diğer kültürlere de bir pencere açabilir. Yaşamın böylesine hayati bir parçası olarak, yabancı para ile ilgili bilgi bize o paranın kullanıldığı ülkede yaşayan insanlar hakkında bilgi verebilir. İşte yabancı para hakkında 10 eğlenceli, ilginç ve bazen brüt gerçekler.

1. En değerli döviz 2018 (piyasalardaki dalgalanma bu sıralamasını değiştirebilirsiniz) yaz itibariyle, Kuveyt Dinarı olduğunu. Bir dinar yaklaşık 3.30 dolar. İngiliz Sterlini beşinci en güçlü para birimidir ve ABD Doları en güçlü 10’dur.

2. Kapak tarafında, 2018 yazından itibaren en az değerli döviz kuru İran Riyali’dir. Mevcut döviz kuru yaklaşık 43.000 ABD Doları veya 1 ABD Doları veya 1 ABD Doları ile 0.000023 ABD Dolarıdır.

3. En çok paraya sahip olan bireyin Guinness Dünya Rekoru , en az 35 ülkenin (British Commonwealth’in tüm bölümü) parası olan Kraliçe II. Elizabeth tarafından tutulur.

4. Muhtemelen nakit paranızda kokain var. ABD ve Kanada faturalarının yaklaşık yüzde 90’ı , İngiliz sterlininin yüzde 99,9’u ve İspanyol Avro’nun yüzde 94’ü kokain izleri içeriyor. İlginç bir şekilde, Çin ve Japon faturalarının çok daha düşük kokain kirliliği oranları vardı .

5. Cocaine’in parayı paraya çeviren tek şey değil: aynı zamanda bakteri ve hastalığa da ev sahipliği yapabilir. Araştırmalar hem kağıt para hem de madeni paraların Staph enfeksiyonuna neden olan bakterileri, E. coli, Salmonella, grip ve daha fazlasını yaydığını göstermiştir.

6. Pennies yapmak, gerçekten değer olduklarından daha pahalıya mal olur. 2017 yılında, ABD Mint üretim ve nakliye için kuruş başına yaklaşık 1.8 sent mal oldu . Tüm söyledikleri, yüz değeri ile karşılaştırıldığında 69 milyon dolar kaybetti.

7. İngiliz Sterlini , kullanımda olan en eski para birimidir . Gümüş sikkeler, Anglo-Sakson dönemi boyunca yaygın olarak kullanıldığında, yaklaşık 775 CE’ye dayanmaktadır.

8. Dünya parasının çoğu tam olarak vegan dostu değildir. Kanada’dan Paraguay’a Vietnam arasında değişen ülkeler tarafından tanıtılan polimer faturaları, küçük miktarlarda donyağı içerir – hayvansal yağlardan yapılmış bir maddedir. En az 24 ülke , donyağı ile yapılan para birimini kullanır.

9. Pop kültür severlerin yeni bir favori seyahat hedefi olabilir. Yeni Zelanda Doları’nı para birimi olarak kullanan küçük Pasifik adası Niue , her yıl Disney prensesleri, Star Wars karakterleri, Pokémon ve diğer hayranların favorilerini içeren hatıra paraları çıkarır.

10. Gerçekten dijital bir dünyadır. Ekonomistler , dünya parasının sadece yüzde 8’inin aslında fiziki para olduğunu tahmin ediyorlar  . Çevrimiçi banka hesaplarında büyük çoğunluğu var.İnsan para ile takıntılıdır. Modern dünyada işimizi, oyunumuzu ve arkadaşlarımızla ve aile üyelerimizle olan etkileşimlerimizi belirler. Bizim çok hayatta kalmamız ona bağlı. Paradan bahsederken endişe ve strese neden olabilir (bu konuyla ilgili tartışmalar, bir üniversite çalışmasına göre boşanmanın en önemli göstergesidir ), bize diğer kültürlere de bir pencere açabilir. Yaşamın böylesine hayati bir parçası olarak, yabancı para ile ilgili bilgi bize o paranın kullanıldığı ülkede yaşayan insanlar hakkında bilgi verebilir. İşte yabancı para hakkında 10 eğlenceli, ilginç ve bazen brüt gerçekler.

Kullanıcı
Kanalda toplam 260 adet video bulunuyor.
BU VİDEOYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.