Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

DÜNYADAN İLGİNÇLİKLER

Favorilerime Ekle
Favorilerimden Çıkar
Lütfen bekleyiniz...
Geniş Ekran Dar Ekran
Reklam 100 saniye sonra kapanacak.
Reklamı Geç

*-1964`de Pepsi`nin reklam ajansının “Canlanın, siz Pepsi kuşağındansınız“ sloganı, tercümanların beceriksizliği yüzünden Almanca`ya, “Mezarınızdan diri olarak çıkın“a, Çince`ye ise “Pepsi atalarınızı mezarlarından çıkarır“ olarak çevrilmişti.

*-Bir inşaat işçisi Arkansas`taki bir marketi soyduktan kısa süre sonra yakalandı. Çünkü adam soygun sırasında önünde ismi yazan bir şapka takmıştı.

*-Arizonalı bir adam kelepçelerle oynarken kendini kelepçeledi ve anahtarı bulamadı. Kendisini kurtarmak için çilingir çağırmak yerine polisi arayınca başı belaya girdi. Onu kelepçeden kurtaran polisler, ödenmemiş bir kefalet borcu bulunduğunu belirleyince onu yeniden kelepçelediler.

*-Bir banka soyguncusu Florida`da bir veznedara şartlı tahliye kartının arkasına yazdığı soygun notunu verince yakalandı.

*-Florida`da bir başka soyguncu ise parmak izlerinden yakalanınca şaşırdı. Çünkü her soygunda eldiven giymeye özen göstermişti, fakat yarım parmaklı golf eldiveni kullanıyordu.


*-Ünlü İngiliz avukat F.E. Smith, bir otobüs kazasında kolu yaralandığı için dava açan ve kolunu sadece omuz mesafesine kadar kaldırabildiğini belirten bir dolandırıcıya, “Kazadan önce kolunu ne kadar yükseğe kaldırabildiğini“ sordu. Adam kolunu başının üzerine doğru kaldırarak gösterince, davayı Smith kazandı.

*-Chevrolet, yeni model arabası için “Nova“ ismini buldu ama sonra arabayı Latin Amerika`da satamayacakları anlaşıldı. Çünkü “Nova“, İspanyolca`da “gitmez“ anlamına geliyordu.

*-1897`de bir matador, boğayla bir bisiklete binerek güreşmek istedi. Bundan hiç etkilenmeyen boğa, adamı bisikletiyle birlikte duvara fırlattı.

*-1932 yılında Los Angeles olimpiyatlarında Fransız atlet Jules Noel`in disk atmada kırdığı olimpiyat rekoru sayılmadı. Çünkü atışı izlemesi gereken bütün hakemler, sırıkla yüksek atlama yarışmasını izlemek için arkalarını dönmüşlerdi.

*-1840`da ABD başkanlığına seçilen William Henry Harrison, çok soğuk bir günde Washington`da açık havada düzenlenen göreve başlama töreninde şapka ve palto giymeyi reddederek yaptığı uzun konuşma sonucu zatürre oldu. Yeni başkan sadece bir ay görev yaptıktan sonra öldü.

*-Meksika`daki bir sağlıklı yaşam merkezinin sahibi, vasiyetine mezarlığın sigara içilmeyen bölümünde gömülmek istediğini ısrarla ekletmeye çalıştı.

*-Sinema yıldızı Brooke Shields, sigara hakkında görüşlerini açıklarken, “Sigara içmek öldürür. Öldüğünüzde hayatınızın önemli bir bölümünü kaybedersiniz“ dedi.

*-George Orwell`in ünlü romanı “Hayvan Çiftliği” ni geri çeviren kitap editörü, “Amerika`da hayvan hikayeleri satmak imkansızdır” dedi.

*-Washington D.C. Valisi Marion Barry şehri ile övünürken, “Cinayetler dışında en düşük suç oranına sahibiz” demişti.

*-1962`de Marine 1 adlı füze, rotayı belirleyen bilgisayar programında bir – işaretinin yanlış yere konulması yüzünden rotasından çıkınca dünyaya çarpmaması için havaya uçuruldu. Bu operasyon 18,5 milyon dolara mal oldu.

*-Fransız ordusu, askerlerin mayın tarlalarında yürüyebilmelerini sağlayan patlamaya dayanıklı botlar icat etti. Fakat botlar o kadar ağır ve içinde yürünmesi o kadar zordu ki, askerler mayınlarla havaya uçmadan önce pusuya yatan düşman askerleri tarafından vuruluyorlardı.

*-16. yüzyılda bir müzisyen kedi orgunu icat etti. Kediler rezonanslı bir kutuya konuyor, kuyrukları ise kutunun altındaki deliklerden dışarıya çıkarılıyordu. Sonra müzisyen kuyrukları çekerek orgu çalıyordu.

*-Alman besteci Richard Wagner ne zaman Felix Mendelssohn`un bir eserini yönetse eldiven giyerdi. Müzik bittiğinde de eldivenleri atardı. Çünkü Mendelssohn yahudiydi.

*-Clinton-Levinsky skandalından sonra Avustralya`nın Sidney kentindeki Madam Tussaud balmumu müzesinin yetkilileri Clinton`un balmumu heykeli yüzünden zor anlar yaşadılar. Ziyaretçiler şaka olsun diye Clinton`un balmumu heykelinin pantolonunun fermuarını açıp duruyorlardı. Müze yetkilileri sonunda fermuarı mühürleyerek kapatmak zorunda kaldılar.

*-1985`de New Orleanslı cankurtaranlar o yıl şehrin havuzlarında kimsenin boğulmamasını kutlamak için bir parti verdiler. Partide konuklardan biri boğuldu.

*-1975`de İngiliz bir çift televizyonda en sevdikleri programı izlerken erkek yarım saat süren bir gülme krizi sonucu kalp krizi geçirerek öldü. Eşi, cenazeden sonra programın yapımcılarına bir mektup yazarak, kocasını hayatının son dakikalarında bu kadar mutlu ettikleri için teşekkür etti.

*-Ünlü oyun yazarı Tennessee Williams, 71 yaşında burun spreyi sıkmak için başını arkaya yatırdığında, ağzına düşen sprey kapağı boğazına takılınca boğularak öldü.

*-1983`de mağazada hırsızlık yaparken yakalanan San Diegolu bir kadın polislere eğer onu bırakmazlarsa morarana kadar nefesini tutacağını söyledi. Polisler kadını bırakmadılar, o da gerçekten ölünceye kadar nefesini tuttu.

*-Viktorya İngiltere`sinde, kütüphane kurallarına göre kadınlarla erkeklerin yazdığı kitaplar, kişiler evli olmadığı sürece aynı rafta yan yana bulunamazdı.

*-12. yüzyılda Avrupalılar kuşları ağaçların doğurduğuna inanıyordu.

*-Binlerce yıl kuyruklu yıldızların, insanların günahlarının sıkıştırılmış hali olduğuna inanıldı.

*-17.yüzyıl Avrupası`nda hapşırmak, iyi bir aileden gelmenin ve iyi yetiştirilmiş olmanın bir işareti olarak kabul edilirdi. Bu yüzden üst sınıflar enfiye çekmeye başladı.

*-1600`lerde Fransa`da idam edilen katillerin kalıntılarının şans getirdiğine inanılırdı. Yanan veya kafası kesilen insanlardan kalanları didiklemek için kalabalıklar toplanırdı.

*-16. yüzyıl Paris`inde popüler aktivitelerden biri, yazın ortasına denk gelen günde torbalar dolusu kedi yakmaktı.*-1964`de Pepsi`nin reklam ajansının “Canlanın, siz Pepsi kuşağındansınız“ sloganı, tercümanların beceriksizliği yüzünden Almanca`ya, “Mezarınızdan diri olarak çıkın“a, Çince`ye ise “Pepsi atalarınızı mezarlarından çıkarır“ olarak çevrilmişti.

Kullanıcı
Kanalda toplam 200 adet video bulunuyor.
BU VİDEOYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.