Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

DÜNYANIN EN ÖLÜMCÜL YAYA KÖPRÜLERI

10 ay önce
237 izlenme
Favorilerime Ekle
Favorilerimden Çıkar
Lütfen bekleyiniz...
Geniş Ekran Dar Ekran
Reklam 100 saniye sonra kapanacak.
Reklamı Geç

Bazı bölgelerde insanlar sarp kayalıklar, ormanlar, dağlar veya sularda yaşamak durumundadırlar. Bu insanlar bulundukları noktadan başka bir noktaya seyahat etmek durumunda kaldıklarında araçlar her zaman bir seçenek olarak öne çıkmamaktadır. Bu bölgelerde ne bir kaldırım ne de basit bir toprak yol bulamazsınız. İnsanlar gitmek istedikleri yerlere ulaşabilmek için basit bazı yapılar inşa etmişlerdir. Bunların bir çoğu güvenli olmaktan uzak ancak bazıları da güvenlikli olarak inşa edilmiş olsa da yükseklikleri itibariyle gerçekten tehlikeliler. Dilerseniz, dünyanın en tehlikeli ve en ölümcül yaya köprülerine bir göz atın;

Musou Tsuribashi Köprüsü -. Japonya

Bu köprü Japonya’nın en korkutucu asma köprüsü olarak adlandırılmaktadır. Köprüden düşüldüğünde yardımın ulaşma imkanının olduğu da pek söylenemez. Köprünün üzerine sadece taş plakalar konulmuş. Plakaların arasında büyük boşulkar bulunmakta ve bunları tek destekleyen şey ise çok ince sayılabilecek bir dizi kablo.

U Bein Köprüsü -. Myanmar

U Bein köprüsü Myanmar Taungthaman Gölü’nün iki ucunu birbirine bağlar. Bu köprü yaklaşık 200 yıl önce inşa edilmiş ve o zaman kullanılan ahşaplar hala durmaktadır. Bu köprüyü tehlikeli kılan trabzanlarının tam olarak olmaması ve umarız buradan geçmek istiyorsanız dengenizin sağlam olduğundan emin olun.

Canopy Yürüyüşü Köprüsü-. Gana
Bu asma köprüde iki kişi yan yana veya karşı yönlerden iki kişinin yürümesine kesinlikle elverişli değil, çünkü çok mu çok dar. Aynı zamanda yüksekte bulunan köprünün bazı iplerinin eksik ya da ekli olduğu da bilinmektedir.

Capilano Suspension Köprüsü – Kanada
140 metre uzunluğundaki bu dar asma köprü Vancouver ormanında yerden 70 metre yüksekliktedir. İlk yapıldığında ahşap plakalar ve kendir ipinden yapılmış bir halat köprüydü. Bu kendir halatlar daha sonra kablolar ile değiştirildi ancak hala dar ahşap plakalar kullanılmaktadır. Turistler için popüler bir mekan olan bu köprü çocukların yürümesi için çok da güvenli sayılmaz.

Seven Mile Köprüsü – Florida

Demiryolu köprüsü olarak bilinen bu köprü dünyanın en uzun köprülerinden biridir. 1935 yılında işçi bayramından sonra demiryolu yıkıldı. Daha sonra yaya ve otomobil geçişi için düzenlendi. Köprü açık su üzerinde kilometrelerce uzanmakta, kasırga ve fırtınalara karşı son derece hassas bir şekilde inşa edilmiştir. Macerayı seven gezginler bile köprüden yaya olarak geçerken rahatsız olmaktadır.

Trift Suspension Köprüsü – İsviçre
İsviçre Alplerinde 170 metre uzunluğu ve yerden 100 metre yüksekliği ile Alplerin en uzun ve en yüksek asma köprüsüdür. İlk yapıldığında basit halatlarla yapılan köprü bugün çok daha sağlam hale getirilmiştir.

Hüseyni Hanging Köprüsü – Kuzey Pakistan

Hemen yanında ondan önceki köprünün kalıntıları yer almaktadır. Bu basit halatlı ve ahşap köprü Kuzey Pakistan’da insanların kullandığı en tehlikeli köprülerden biridir. Daha uzak bölgelerde çok daha zorlu koşullarda bulunan köprülerin de olduğu bilinmektedir. Muson yağmurlarının tehdit ettiği bir alanda kurulu.Bazı bölgelerde insanlar sarp kayalıklar, ormanlar, dağlar veya sularda yaşamak durumundadırlar. Bu insanlar bulundukları noktadan başka bir noktaya seyahat etmek durumunda kaldıklarında araçlar her zaman bir seçenek olarak öne çıkmamaktadır.

Kullanıcı
Kanalda toplam 200 adet video bulunuyor.
BU VİDEOYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.