Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

İngilizce dili ile ilgili 30 eğlenceli gerçek

6 ay önce
116 izlenme
Favorilerime Ekle
Favorilerimden Çıkar
Lütfen bekleyiniz...
Geniş Ekran Dar Ekran
Reklam 100 saniye sonra kapanacak.
Reklamı Geç

İngilizce dili, popüler olduğu ve açık bir şekilde kendi tarihi ve tuhaflıkları olduğu kadar büyüleyici. Sadece dilbilgisi ve diğer teorik yönlere odaklanmak yerine, daha eğlenceli olan tarafının tadını çıkarmayı unutmayın. Bu görevde size yardımcı olmak için, İngilizce dili ile ilgili otuz eğlenceli ve ilginç gerçekleri bir araya getirdik. Onları öğrenmek ve yeni kazanılan bilginizle arkadaşlarınızı etkilemeye hazırlanmak için okumaya devam edin!

840 milyondan fazla insan İngilizce’yi birinci ya da ikinci dil olarak konuşur, bu da onu Mandarin’den sonra en çok konuşulan dil haline getirir. Hong Kong ya da Porto Riko gibi 27 ülkenin egemen olmayan varlıklarının yanı sıra 67 ülkenin resmi dilidir.

İngilizce dili, popüler olduğu ve açık bir şekilde kendi tarihi ve tuhaflıkları olduğu kadar büyüleyici. Sadece dilbilgisi ve diğer teorik yönlere odaklanmak yerine, daha eğlenceli olan tarafının tadını çıkarmayı unutmayın. Bu görevde size yardımcı olmak için, İngilizce dili ile ilgili otuz eğlenceli ve ilginç gerçekleri bir araya getirdik. Onları öğrenmek ve yeni kazanılan bilginizle arkadaşlarınızı etkilemeye hazırlanmak için okumaya devam edin!

 1. İngilizce aslında şu anda kuzey batı Almanya ve Hollanda denen şeyden kaynaklanmaktadır.
 2. “Uzun zamandır görülmeyen” ifadesinin, gramer olarak doğru olmadığı için Yerli Amerikan ya da Çince bir cümlenin tam anlamıyla çevirisi olduğuna inanılmaktadır.
 3. “Go!”, İngilizce’deki en kısa gramer doğru cümledir.
 4. Kelebeğin orijinal adı çırpındı.
 5. Sözlüğe her yıl yaklaşık 4,000 kelime eklenir.
 6. İngilizce’de en yaygın iki kelime Ben ve sizsiniz.
 7. Tüm İngilizce dilinin% 11’i sadece E harfidir.
 8. İngiliz dilinin dünyanın en mutlu dillerinden biri olduğu söyleniyor – ve “mutlu” kelimesi “üzgün” kelimesinden 3 kat daha sık kullanılıyor!
 9. Dünya nüfusunun 1 / 4’ü en azından İngilizce konuşuyor.
 10. ABD’nin resmi bir dili yok.
 11. Fransız Académie française, İspanyol Real Academia Española ve Alman Rat für deutsche Rechtschreibung’un aksine, onu yönlendiren herhangi bir organizasyona sahip olmayan tek ana dildir. Bu kuruluşlar, kendi dillerinin evrimini kullanım, kelime bilgisi ve dilbilgisi açısından kontrol etmekten sorumludur.
 12. İngilizce’de kullanılan en yaygın sıfat ‘iyi’ dir.
 13. En yaygın kullanılan isim ‘zaman’ dır.
 14. ‘Set’ kelimesi en yüksek sayıda tanıma sahiptir.
 15. Ay, turuncu, gümüş ve mor başka bir kelime ile kafiyeli değildir.
 16. İngiliz dili, çok sayıda contronyms içerir – içeriğe bağlı olarak çelişkili anlamlara sahip olabilecek kelimeler. Burada bir liste okuyabilirsiniz !
 17. Dünya genelinde bilgisayarlarda saklanan bilgilerin% 80’inden fazlası İngilizce’dir.
 18. Konuşurken zamanla doldurmak için kullanılan kelimeler, örneğin ‘beğenmek’ ya da ‘temelde’ olarak adlandırılan sözcüklere (ve bundan kaçınılmalıdır!)
 19. İngilizce, 67 ülkenin resmi dilidir.
 20. İngilizce metnin% 90’ı sadece 1000 kelimeden oluşmaktadır.
 21. ABD’de 24 farklı İngiliz dili vardır.
 22. 2011 yılında Oxford İngilizce Sözlüğüne ‘lol’ kelimesi eklenmiştir.
 23. İngiliz aksanı olarak bilinen, Amerikan Devrimi zamanında Londra çevresinde ve çevresinde kullanılmaya başladı.
 24. Shakespeare, doğum yeri, kızarma, soyunma, işkence ve burada bulacağınız pek çok kelimeyi icat etti !
 25. ‘Hoşçakal’ kelimesi aslında ‘tanrı seninle olsun’ anlamına gelen bir Eski İngilizce ifadesinden gelir.
 26. Etimolojik olarak Büyük Britanya, ‘dövmeli büyük toprak’ anlamına gelir.
 27. İngilizce’de ‘ee’ sesini hecelemenin yedi yolu vardır. Bu cümle, hepsini içeriyor: “Sezar’ın denizleri ele geçiren insanları görebileceğine inanıyordu.
 28. Birçok İngilizce kelime zaman içinde anlamlarını değiştirdi – örneğin, ‘korkunç’, ‘ilham verici harikası’ anlamına geliyordu ve ‘huşu dolu’ kısa bir versiyonuydu, oysa ‘hoş’, ‘aptalca’ anlamına geliyordu.
 29. İlk İngilizce sözlük 1755’te yazılmıştır.
 30. Halen kullanılmakta olan en eski İngilizce kelime ‘şehir’ dir.


İngilizce dili, popüler olduğu ve açık bir şekilde kendi tarihi ve tuhaflıkları olduğu kadar büyüleyici. Sadece dilbilgisi ve diğer teorik yönlere odaklanmak yerine, daha eğlenceli olan tarafının tadını çıkarmayı unutmayın. Bu görevde size yardımcı olmak için, İngilizce dili ile ilgili otuz eğlenceli ve ilginç gerçekleri bir araya getirdik. Onları öğrenmek ve yeni kazanılan bilginizle arkadaşlarınızı etkilemeye hazırlanmak için okumaya devam edin!

Kullanıcı
Kanalda toplam 260 adet video bulunuyor.
BU VİDEOYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.