Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

İsveççe 100’e Nasıl Sayılır

6 ay önce
212 izlenme
Favorilerime Ekle
Favorilerimden Çıkar
Lütfen bekleyiniz...
Geniş Ekran Dar Ekran
Reklam 100 saniye sonra kapanacak.
Reklamı Geç

İsveççe sayıları öğrenmek ne kadar önemli? Yollarını saymama izin ver. İsveç’ten, noll’den hundra’ya saymak için bir rehber.

Mektuplar ve sayılar, insan iletişiminin büyük çoğunluğunun temelini oluşturur. Muhtemelen İsveç alfabesini aşağıya indirmişsinizdir, bu yüzden şimdi İsveç’teki eserlerin sayılmasını öğrenmenin vakti gelmiştir. Bir dahaki sefere İskandinavya’dasınız ve üçüncü fiyortta sola dönmeniz gerekiyor, ya da sadece IKEA’da , minimalist bitiş tabloları sayıyorsanız, sayıların nasıl listeleneceğini ve nasıl telaffuz edileceğini bilmenizde fayda var. İsveç’te saymak için noll (“sıfır”) ile başlayan hızlı bir kılavuz .

İsveççe Sıfırdan Yirmi’ye Sayma

Temelden başlayarak, sıfırdan yirmi kadar saymak için burada. Nasıl telaffuz edildiğini öğrenmek için oynat düğmesine basın.

Sıfır – noll

Tek – ett

İki – två

Üç – tre

Dört – fyra

Beş – fem

Altı – seks

Yedi – sju

Sekiz – åtta

Dokuz – nio

On – tio

Eleven – elva

Oniki – tolv

On üç – tretton

On dört – fjorton

Onbeş – femton

On altı – sexton

Seventeen – sjutton

Onsekiz – arton

On dokuz – nitton

Yirmi tjugo

Onlarca Kalan

Bir sonraki adım, yirmi ile yüz arasındaki tüm sayıların yapı taşlarını oluşturan diğer “onlar” ı öğrenmektir. Yine, İsveççe gibi bir dil ile, kelimelerin nasıl telaffuz edildiğini duymak yardımcı olur. Dinlemek için oynat düğmesine basın.

Otuz – trettio

Kırk – fyrtio

Elli – femtio

Altmış – sextio

Yetmiş – sjuttio

Seksen – åttio

Ninety – nittio

Yüz yüz – hundra

Hepsini bir araya koy

Yukarıdaki temel sayıları öğrendikten sonra, aradaki tüm sayıları oluşturmak için her şeyi bir araya getirmeye başlayabilirsiniz. Neyse ki, İsveç bu öğrenmeyi çok kolaylaştırıyor. Tam anlamıyla, sadece sayıları bir araya getirin. Yani, yirmi bir tjugoett ve doksan beş nittiofem . Hepsi bu kadar var!İsveççe sayıları öğrenmek ne kadar önemli? Yollarını saymama izin ver. İsveç’ten, noll’den hundra’ya saymak için bir rehber.

Kullanıcı
Kanalda toplam 260 adet video bulunuyor.
BU VİDEOYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.