Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

Kamyoncular ve Yolun Dili

5 ay önce
93 izlenme
Favorilerime Ekle
Favorilerimden Çıkar
Lütfen bekleyiniz...
Geniş Ekran Dar Ekran
Reklam 100 saniye sonra kapanacak.
Reklamı Geç

‘Su faturasını ödemeyi’ bıraktığınızda, ‘hareket losyonunu’ doldurmak isteyebilirsiniz. İşte kamyoncuların argo’sunun büyüleyici ve komik dünyasına dair rehberiniz.

Otoyol vahşi bir yer olabilir: “ayılar”, “gators” ve “uyuyan sümerler” – ve bu sözcüklerin hiçbiri sizin düşündüğünüz anlamına gelmez. Kamyon sürücüleri , yoldayken kendi radyoları üzerinden birbirleriyle iletişim kurmak için kendi gizli dilini , kamyoncuların argolarını geliştirdiler . Bu sayede polis memurları, yol koşulları ve dikkat edilmesi gereken diğer potansiyel tehlikeler konusunda çevredeki diğer kamyoncuları uyarmalarını sağlar. Ayrıca bu uzun, yalnız sürücülere zaman geçirmelerine ve biraz eğlenmelerine yardımcı olur.

Radyoyu aç

Kamyoncular için CB radyo , tüm hareketin gerçekleştiği yerdir. CB “Citizens Band” ı temsil eder ve lisans gerektirmeyen kişisel veya ticari kullanımlar için kısa mesafeli bir telsizdir. Ülkenin çoğu bölgesinde kamyon sürücüleri bölgedeki diğer kamyoncularla iletişim kurmak için 19 kanalına giriyor.

1945’te icat edilmesine rağmen , CB radyosu, 1970’lerde gaz sıkıntısının federal hükümeti saatte 55 mil hızla ulusal bir hız sınırına getirmesine yol açtığı zaman kamyoncular arasında gerçekten de yer aldı. Kamyoncular kendi radyolarını, daha ucuz bir gaz almak için polisler ve yerler hakkında kafa yormak için kullanacaklar ve sık sık hala yapıyorlar.

CB radyolar kullanımı bu alet 70’lerde olduğu kadar belirgin değildir, ancak kamyoncu hala zaman-to-zaman bunları kullanmak ve en az önemli olarak kabul edilir sahipgüvenlik nedeniyle kamyonda bir radyo.

CB radyoları, hem kısa yoldan hem de dışarıdan gelenlerin (yani polisin) bir sırrını söylediklerini tutmak için kullanılan bir dizi jargon kelimesi ve kelime öbeği ile geldi. Böylelikle kamyoncu argoları doğdu ve ülke genelinde hala bir varyasyon ya da başka bir şey kullanılıyor.

Trucker Jargon için Kısaltılmış Bir Kılavuz

4 tekerlekli – araba

Ayı – genellikle bir eyalet polisi olan bir kolluk görevlisi

Yem Yemi – kamyoncuların polisten rahatsız edeceğini umdukları hızlı bir araç

Havada (ya da gökyüzünde casus) ayı – aşağıdaki bir kolluk kuvvetleri izleme hızı aşağıdadır

Siyah göz – bir far dışarı ile bir kamyon

Peynir vagonu – okul otobüsü

Ayıların beslenmesi – trafik cezası alınması

Gators – otoyolun kenarında kırık lastik parçaları

Gürcistan overdrive – gaz tasarrufu için bir tepeden aşağı doğru

Gecemde kaldım – uyumaya hazırım

Kodak ile Kodak – radar silahlarıyla bir memur ve trafik işaret etti

Çok kertenkele (veya uyuyan sarmaşık) – kamyon durağında sürücüleri isteyen bir seks işçisi

Et vagonu – bir ambulans

Hareket losyonu – dizel yakıt

Çamur – kahve

Çamur topu – bir çörek

Eşeğinde – tam arkanda

Su faturasını ödemek – tuvaleti kullanmak için durmak

Yol pizza – roadkill

Susam Sokağı – kanal 19, ana CB radyo kanalı kamyoncuları kullanıyor‘Su faturasını ödemeyi’ bıraktığınızda, ‘hareket losyonunu’ doldurmak isteyebilirsiniz. İşte kamyoncuların argo’sunun büyüleyici ve komik dünyasına dair rehberiniz.

Kullanıcı
Kanalda toplam 260 adet video bulunuyor.
BU VİDEOYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.