Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

Köpekler hakkında eğlenceli gerçekler

6 ay önce
169 izlenme
Favorilerime Ekle
Favorilerimden Çıkar
Lütfen bekleyiniz...
Geniş Ekran Dar Ekran
Reklam 100 saniye sonra kapanacak.
Reklamı Geç

Köpekler, 40.000 yıl önce Avrasya’da tükenmiş bir kurt benzeri yaratıktan evrildi. Erkek köpeklere köpek denir, dişi köpeklere sürtük denir ve genç köpeklere pupp denir. Bazı çalışmalar köpeklerin 33.000 yıl önce evcilleştirilmeye başladığına inanıyor. Köpekler, Canidae denen biyolojik bir aileye aittir, bu ailenin bir üyesi canid denir. Bu “köpek” sıfatının kökenidir, yani “köpekle ilgili ya da köpek köpekleri ile ilgili ya da karakteristik” anlamına gelir.

Köpeklerin çok iyi bir koku duyusu vardır. Kokuyu analiz eden bir köpek beyninin parçası, bir insandan 40 kat daha büyüktür ve bizden 1000 ila 10.000 kez daha iyi kokabilirler. Bir köpeğin beyninin yaklaşık üçte biri kokmaya adanmıştır. En iyi koku duyusuyla köpeğin ırkı, kan kurdu. Bir köpek su dolu bir olimpik yüzme havuzuna eklerseniz bir çay kaşığı şeker tespit edebilir. Köpekler insanlarda kanseri tespit etmek için eğitilebilir. Bazı köpekler, bir insanın epileptik bir uyum gösterip göstermeyeceğini söyler. Köpeğin soluduğu havanın yaklaşık yüzde 12’si, burnun arkasındaki kokuya adanmış özel bir alana girer. Bir köpek aynı anda hem nefes alabilir hem de nefes alabilir. Köpekler hangi burun deliğinin girildiğini bilir. Köpekler duygularımızı ölçmek için koku duyularını kullanabilirler, korku, endişe kokusu alabilirler. Hatta üzüntü, bunun adrenalin gibi hormonları koklayabilmelerinden kaynaklanmaktadır. Polis köpekleri toprağa 3 metreye kadar gömüldüklerinde bile insan vücudunun kokusunu alabilir.

Köpeklerin Suluboya
Bu suluboya köpekleri Helen tarafından boyandı. Yetenekli bir sanatçı ve fotoğrafını gönderirsen köpekleri boyayacaktır. 

Köpekler, mavi ve sarı tonlarında çeşitli renklerde görürler. Bir köpeğin yeşil bir arka plandaki şeyleri görmesini istiyorsanız, en iyi renk mavidir. İnsanlar genellikle köpeklerden daha iyi görürler, ancak düşük ışık olduğunda köpekler daha iyi görülür. Köpekler kırmızı ve yeşil arasında ayrım yapamazlar ve bu renkler bir köpeğin gri tonları olarak görünür.

Köpekler kemikleri çiğnemeyi sever ama pişmiş kemikler gibi pişmiş kemikler ve kemikler gibi köpeklere verilmemelidir. Köpekler evrimleşirken, kemik iliği bazen diyetlerinin önemli bir bölümünü oluşturabilir. Köpekler genellikle kemikleri gömmeler ki, aç olduklarında gelecekte bir anda onları kazabilirler.

Çikolata, teobromin içerdiği için köpeklere zehirlidir. Bir Labrador (yaklaşık 30 kg vücut ağırlığı) muhtemelen chocolatekg’dan fazla koyu çikolata tüketirse ölecektir.

Köpeklerin boyunda bir bağ vardır, bu da onların burunlarıyla yere kadar kokulu yollar izleyerek uzun mesafeler boyunca enerji tasarrufu yapmasına izin verir. Diğer birçok tür de benzer bir bağa sahiptir ve buna Paddywhack adı verilir.

Köpeklerin ayaklarında ter bezleri olmasına rağmen, çok sıcak olduklarında ısıyı kaybetmenin esas yolu nefes aldırmaktır. Köpekler çok fazla egzersiz yaptığında, nefes aldırırlar, çünkü bir insanın olduğu gibi nefes nefese olmadıklarıdır. Köpekler, tüm kürk nedeniyle terleme çok verimli olmayacağından nefes nefese bırakma yöntemini geliştirdiler. Bir köpeğin normal vücut ısısı 38.3 ila 39.2 santigrat derece, insan normal vücut sıcaklığı 37 santigrat derecedir.

Dişi köpekler bedenleri erkek köpeklere karşı alıcı hale getiren değişiklikler geçirdiğinde hamile kalabilirler. Bu ısı ya da kızgınlık olarak adlandırılır. Erkek köpekler dişi köpeğin yaydığı bir koku yüzünden dişinin ısındığını bilir. Eğer kadın alışılagelmişse, duracak ve kuyruğunu yan tarafa tutacaktır, “işaretleme” olarak adlandırılan bir duruş. Çoğu köpek 6 ayda bir ısınır ve östrus 7 ile 18 gün arasında sürer. Köpekler bir araya geldiklerinde, birbirine yapışmaları çok normaldir ve 45 dakikaya kadar sürebilir. Çoğu veteriner, orospular üçüncü öfke olana kadar hamile kalmamalarını tavsiye eder. Hamilelik dişi köpeğin sıçramasıyla önlenebilir, bu hem yumurtalıkların hem de uterusun çıkarılmasını içerir. Köpekler menopoza girmezler ve sürülmedikçe süresiz ısınmaya devam ederler. Küçük ve orta boy köpekler çoğunlukla elli ila altmış gün arasında bir gebeliğe sahip olurken, daha büyük ırklar altmış beş ila altmış beş gündür. Köpekler normalde bir ila on altı veya daha fazla yavru arasında var. Bir orospu kaç yavruya sadece hamile kaltakla bakacağını bilmek mümkün değil, görünüş çok aldatıcı olabilir. Yavrular sağır doğarlar ve yaklaşık 21 gün öncesine kadar duyamazlar. Gençler küçük, kör ve çaresiz olarak doğarlar ve uzun süreli bir anne bakımı gerektirirler. Yavrular sağır doğarlar ve yaklaşık 21 gün öncesine kadar duyamazlar. Gençler küçük, kör ve çaresiz olarak doğarlar ve uzun süreli bir anne bakımı gerektirirler. Yavrular sağır doğarlar ve yaklaşık 21 gün öncesine kadar duyamazlar. Gençler küçük, kör ve çaresiz olarak doğarlar ve uzun süreli bir anne bakımı gerektirirler.

 

Çoğu köpek 42 dişe sahiptir. Corgi “cüce köpek” için Galce’dir. Tazılar saatte 45 mil hıza ulaşabilir. Erkek köpeklerin penisteki kemikleri vardır. ABD ve Birleşik Krallık’taki en yaygın yerli köpeği Labrador Retriever. Kenar kömür ocağı ya da koyun köpeği çoğu zaman en zeki köpek cinsi olarak kabul edilir. Bazıları, 1000 nesneye kadar olan kelimeleri tanımak için eğitilmiş ve sözel komuta ile onları geri almışlardır. Köpekler insan yüzlerinin duygusal ifadelerini ayırt edebilirler. En büyük köpek ırkı İrlandalı Wolfhound’dur. Köpeklerin bir eki yoktur. Köpeklerin hepsi doğrudan kurtların torunlarıdır. Kurtlar ve köpekler verimli yavru üretmek için çiftleşebilirler. Bir köpeğin kalbi dakikada 120 kez ya da dakikada ortalama 80 kez kalp atış hızından% 50 daha hızlı atıyor.

Eğer tatile giderseniz ve bir köpeğiniz varsa, köpeği köpek kulübelerine koymak gerekli olabilir. Bunun bir alternatifi, evinizde hoşunuza gidecek ve köpeğinize bakarken köpeğe bakacak olan bir köpek bakıcısı almaktır.  Köpekler, 40.000 yıl önce Avrasya’da tükenmiş bir kurt benzeri yaratıktan evrildi. Erkek köpeklere köpek denir, dişi köpeklere sürtük denir ve genç köpeklere pupp denir. Bazı çalışmalar köpeklerin 33.000 yıl önce evcilleştirilmeye başladığına inanıyor. Köpekler, Canidae denen biyolojik bir aileye aittir, bu ailenin bir üyesi canid denir. Bu “köpek” sıfatının kökenidir, yani “köpekle ilgili ya da köpek köpekleri ile ilgili ya da karakteristik” anlamına gelir.

Kullanıcı
Kanalda toplam 260 adet video bulunuyor.
BU VİDEOYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.