Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

Schengen hakkında temel bilgiler

6 ay önce
179 izlenme
Favorilerime Ekle
Favorilerimden Çıkar
Lütfen bekleyiniz...
Geniş Ekran Dar Ekran
Reklam 100 saniye sonra kapanacak.
Reklamı Geç

Yani Avrupa’ya uzun bir yolculuk planlıyorsun, harika! Büyük olasılıkla, ziyaret etmek istediğiniz şehirleri haritaya eklediniz, tavsiye almak için arkadaş aradınız ve muhtemelen en iyi uygulamaları seyahat için indirdiler … ama vizeyi düşündünüz mü?

Yurtdışında seyahat planlaması yapmadan önce bir ülkenin özel giriş şartlarını araştırmak her zaman iyi bir fikirdir. 3 aydan uzun bir süredir Avrupa çapında sırt çantasıyla seyahat etmeyi veya seyahat etmeyi planlayan AB dışı vatandaşlar için, geçerli bir pasaporta sahip olmanın yanı sıra, Schengen Bölgesi Anlaşması’nı tanımanız gerekecektir .

Schengen Bölgesi Anlaşması nedir? AB vatandaşlarının bölgeye serbestçe seyahat etmelerine ve yerleşmelerine izin vermek için 26 Avrupa ülkesi arasındaki bir sınır anlaşmasıdır. AB’ye üye olmayan vatandaşların, uygun belgelerle birlikte, Schengen bölgesinde serbestçe seyahat etmesine izin verilir, ancak 180 günlük bir dönemden 90 gün ile sınırlıdır.

Schengen ülkeleri şunlardır: Avusturya, Belçika, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Almanya, Yunanistan, Macaristan, İzlanda, İtalya, Letonya, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Hollanda, Norveç, Polonya, Portekiz, Slovakya, Slovenya, İspanya , İsveç, İsviçre, Lihtenştayn.

Kendinize soruyor olabilirsiniz, ama eğer Avrupa’da 90 günden uzun bir süre boyunca seyahat etmek istersem?

Buna göre, Avrupa genelinde 90 günden fazla seyahat etmek mümkündür. Schengen bölgesi ile Schengen olmayan ülkeler arasında zaman ayırabilirsiniz. Bulgaristan, Hırvatistan, Kıbrıs, İrlanda, Romanya ve Birleşik Krallık’ın tamamı AB’nin bir parçasıdır, ancak Schengen olmayan ülkelerdir.

Örneğin, Schengen bölgesinde 45 gün geçirebilir, daha sonra Birleşik Krallık’a uçabilirsiniz ve İngiltere turist vizesine izin verdikten sonra, kalan 45 gün boyunca Schengen bölgesine tekrar girebilirsiniz.Yani Avrupa’ya uzun bir yolculuk planlıyorsun, harika! Büyük olasılıkla, ziyaret etmek istediğiniz şehirleri haritaya eklediniz, tavsiye almak için arkadaş aradınız ve muhtemelen en iyi uygulamaları seyahat için indirdiler … ama vizeyi düşündünüz mü?

Kullanıcı
Kanalda toplam 260 adet video bulunuyor.
BU VİDEOYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.